PolskaPanels

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne
dla domu, rolnictwa i biznesu

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika

Gospodarstwa rolne i hodowcy są jednymi z największych odbiorców energii elektrycznej - do prowadzenia gospodarstw wymagane są ogromne ilości prądu. Wiąże się to ze sporymi kosztami: nic więc dziwnego, że coraz więcej rolników decyduje się na rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznych. Oszczędności na cenach energii elektrycznej to nie jedyny powód, dla którego zainteresowanie fotowoltaiką rośnie wśród rolników i hodowców. Dodatkowym aspektem jest fakt możliwości otrzymania ulg i dofinansowań dla gospodarstw, które zdecydują się na instalację fotowoltaiczną.

To jeszcze nie wszystko!

Zakupiony sprzęt instalacji fotowoltaicznej zamortyzujesz na poziomie 10% rocznie! Ustawa OZE (Odnawialne Źródła Energii) z dnia 14.08.2019 roku wprowadziła możliwość magazynowania w sieci energetycznej energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne dla podmiotów gospodarczych. Dzięki temu teraz firmy i gospodarstwa mogą zostać prosumentem..

Kim dokładnie jest prosument?

W kontekście OZE to osoba, która pozyskuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej, ale także tę energię wykorzystuje. Polski rząd wspiera rozwój energetyki odnawialnej, wprowadzając takie innowacje jak możliwość rozliczania energii elektrycznej na zasadzie upustów:

-Dla instalacji PV o mocy <10kWp: odbierasz 80% energii elektrycznej oddanej do sieci
-Dla instalacji PV o mocy >10kWp: odbierasz 70% energii elektrycznej oddanej do sieci

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego

Koszt energii elektrycznej to bardzo często aż 20% całkowitych wydatków, jakie ponoszą gospodarstwa rolne! W przypadku tego rodzaju działalności, najbardziej energochłonne są maszyny, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. W związku z tym rolnicy i hodowcy ponoszą ogromne koszty związane z energią elektryczną. Co więcej, w dzisiejszych czasach gołym okiem widać postępującą mechanizację rolnictwa - a co za tym idzie, w gospodarstwach coraz większe znaczenie odgrywają maszyny, które pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej. Faktem jest, że im bardziej zaawansowane technologicznie gospodarstwo, tym wyższe koszty za prąd: potrafią sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych za okres rozliczeniowy! Rzecz jasna, uzależnione jest to od wielkości gospodarstwa, używanych maszyn oraz profilu działalności. Koszty energii elektrycznej dla rolników są bardzo wysokie: właśnie dlatego coraz więcej z nich wybiera rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznych.

Zalety instalacji fotowoltaicznej dla rolnika

Instalacje fotowoltaiczne mają wiele zalet: od sporych oszczędności, przez spore uniezależnienie się od dostawców energii, aż po fakt, że fotowoltaika może służyć przez cały rok: nawet w Polsce, przy małym nasłonecznieniu w okresie jesienno-zimowym! Moduły fotowoltaiczne generują największą ilość prądu latem: od maja do września - mamy tutaj do czynienia z nadwyżkami, których gospodarstwo nie wykorzystuje na bieżąco. Nadwyżki te “magazynowane” są w sieci energetycznej - 80% z nich wróci do rolnika wieczorami i zimą, kiedy dzień jest o wiele krótszy, a nasłonecznienie mniejsze. Dodatkowo, instalacja fotowoltaiczna to dobre zabezpieczenie przed nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej - to swego rodzaju uniezależnienie się od producentów prądu.

Co więcej, rolnik lub hodowca płacący podatek rolny może odliczyć aż 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne. Jakie grunty podlegają opodatkowaniu podatkiem rolnym? Są to grunty sklasyfikowane jako użytki rolne lub grunty zadrzewione na użytkach rolnych. Ulga inwestycyjna dla rolnika wybierającego panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na: odliczeniu ¼ kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego, 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami. Kwota ulgi inwestycyjnej, jaka nie zostanie wykorzystana przez podatnika, przechodzi na jego następców i może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Fotowoltaika może służyć przez cały rok

Możliwość odliczenia aż 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne

Dobre zabezpieczenie przed nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej

Rolnicy: coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką

W instalacje fotowoltaiczne inwestuje coraz więcej osób: nie tylko osoby prywatne i przedsiębiorcy, ale także rolnicy. Panele słoneczne pozwalają na spore oszczędności w kwestii kosztów ponoszonych na energię elektryczną. Dzięki temu rozwiązaniu gospodarstwo posiada niezależność energetyczną na lata, do tego jest zabezpieczone przed podwyżkami cen energii elektrycznej.

Kontakty 

Telefon

+48 656 943 234

Adres

Ebenhaëzerstraat 30A, 3083 RN Rotterdam

Godziny pracy

9:00 - 18:00